Компанії, які перейшли на РКД BlauPhos в підсумку отримують до 30% економії на внесенні фосфатних добрив. Це досягається завдяки двом технологічним перевагам, які відсутні у гранульованих добрив:
– Рівномірність і точність внесення за рахунок рідкої форми.
Однорідність розподілу діючих речовин в кожній ваговій частці розчину дає можливість визначити точне дозування та правильно розподілити добрива на полях.
– Внесення РКД не забезпечує ґрунт додатковою вологою, але завдяки рідкій формі фосфати краще переміщуються тріщинками і капілярами ґрунту, а для поліфосфатних РКД BlauPhos збільшується зона міграції до 7-15 сантиметрів.
Таким чином, доступність поживних речовин із РКД збільшується від 50-85% без ніяких енергозатрат, зберігаючи гроші фермерів від зайвих витрат порівняно з 20-35% доступності ДР наприклад з гранульованого амофосу.
РКД BlauPhos АРР містять фосфати не лише у швидко доступній ОРТО формі(один атом фосфору), а й в високотехнологічній ПОЛІформі (пов’язаний ланцюжок з кількох атомів фосфору) що віддає фосфор поступово, по мірі вивільнення ортоформ з полі фосфатного ланцюжка.
Крім потужного старту вони забезпечують пролонговану дію протягом 7-ми тижнів. Тому полі фосфати майже не зв’язуються мінералами ґрунту та іншими паразитичними споживачами.
Найкращім варіантом РКД для внесення в посівне ложе є чисті хімічні розчини, які не містять баластів, мають нейтральний pH і низький сольовий індекс (сольовий індекс РКД BlauPhos 10:34 становить 20 одиниць, для порівняння КАС-32- 71,1 одиниці, аміачна селітра – 104 одиниці).
Оптимальна відстань від насіння до РКД при технології внесення в посівне ложе 1-2 см.
Густота висіву і міжряддя – індивідуальні, норма внесення при цьому становить 20-40 кг/га.
Існує безліч варіантів переобладнання наявної техніки (зокрема і при посіві). Наша компанія також має досвід подібної модернізації, орієнтована вартість якої складає від 100 до 200 тис.грн.
За середніми розрахунками 2019 року, перехід з гранульованих фосфатних добрив на РКД BlauPhos APP 10:34 дозволяє вже на 1000 гектарах повністю окупити вартість модернізації техніки і додатково отримати економію не менше 150 тис. грн.
Слід також зазначити, що РКД BlauPhos із вмістом поліфосфатів сприяють кращому засвоєнню рослинами інших поживних речовин, які зазвичай перебувають у важкодоступних для рослин формах.
Один з кроків для того щоб український аграрний сектор вистояв перед глобальними змінами клімату – це перехід на РІДКІ ДОБРИВА.
Як бачимо, РКД які виготовлені за технологією хімічного синтезу мають ЗНАЧНІ переваги над твердими комплексними добривами, та добривами, які виготовляються на основі розчинення сухих порошків МАР або DAP.