Рідкі комплексні добрива

КАС 32 - карбамідно-аміачна суміш

Карбамідно-аміачна суміш або КАС – добриво, яке є одним із найбільш затребуваних серед аграріїв України. Але особливо популярним воно є у посушливих регіонах, де рослини потребують більш активного підживлення. Продукт легко засвоюється культурами, має біодоступну форму. Виробники випускають КАС у декількох видах, кожен з яких відрізняється процентною масою складників.

$ ціна договірна

Деталі

Виробник:Україна
Тара:Налив
Умови поставки:- EXW/DAP склад Полтава
- EXW/DAP склад Синельникове
- Автонорма
Умови оплати:Попередня оплата
Важлива інформація

Склад і марки добрива КАС, технічні характеристики

Візуально продукт має світло-жовтий колір. До складу входить водний розчин аміачної селітри та карбаміду. Це єдиний тип добрива, який містить у собі три різних форми азоту – амонійну, амідну та нітратну. Остання миттєво поглинається рослинами, амонійна згодом переходить в нітратну форму, а амідна – в амонійну, після чого – в нітратну. Таким чином рідке добриво КАС, ціна котрого залежить від виробника, має пролонгований період дії.

Виробники випускають наступні види продукту:

 • КАС-28;
 • КАС-30;
 • КАС-32.

Відрізняються між собою вони за процентним вмістом азоту – цифра вказує на його концентрацію у відсотках. Цього елементу в продукті повинно бути не менше, ніж 25%. У продажу можна знайти і КАС із додаванням інших мікроелементів – цинку, сірки, інгібіторів.
Фізико-хімічні властивості продукту є такими, що дозволяють зберігати його тривалий час без зміни. Але, якщо мова йде про застосування продукту в холодних умовах, то краще використовувати марку КАС-32.
Добриво підходить для прикореневого та позакореневого підживлення. Застосовувати його можна окремо або у складі поживних сумішей. Географія використання – всі кліматичні зони України.

Важлива інформація

Переваги КАС

Азот, який входить до складу добрива, є одним із найбільш важливих елементів для росту та розвитку рослин. Найбільше його міститься у зернобобових та зернових культурах. В грунті цей елемент знаходиться в органічній та мінеральній формах. Основна частина припадає на органічні, але у такому вигляді рослина отримати азот не може. Щоб він перейшов у мінеральну форму, потрібна наявність грибків та бактерій. Вони розкладають складні сполуки на прості та біодоступні. Саме тому потребу рослин в азоті простіше задовольнити саме за допомогою добрива.

Одна з найбільших переваг КАС – його пролонгована дія. Це дозволяє рослинам отримувати більше користі. Серед інших переваг можна виділити наступні:

 • підходить для використання з іншими добривами;
 • просте зберігання – для цього підходять типові резервуари;
 • висока ефективність навіть у посушливих районах;
 • спрацьовує на різних стадіях розвитку рослини;
 • швидко проникає в грунт.

Використовуючи продукт, потрібно дотримуватись норм внесення. Порушення цього правила може призвести до появи опіків на листі.

Важлива інформація

Добриво КАС: інструкція та норми внесення на 1 га

Кількість продукту визначається потребами самої рослини. Дотримуйтесь рекомендацій та дозування, щоб уникнути негативних наслідків.
Які норми внесення КАС для різних сільськогосподарських культур:

 1. Озима пшениця – дана рослина є чутливою до азоту. Для допосівною культивації треба 1 ц КАС на гектар, для підживлення – 2 ц.
 2. Озиме жито – під культивацію треба 1 ц на гектар, під час вегетації – 1,5 ц на гектар.
 3. Яра пшениця – найкращим періодом внесення буде допосівна культивація із розрахунку 2 ц на гектар.
 4. Горох – до початку сівби в грунт вносять 1 ц КАС на гектар.
 5. Добриво КАС для картоплі – культура потребує 2 ц на гектар, найкраще додавати добриво під час весняної культивації.
 6. Просо – при застосуванні на дерново-підзолистому типі грунту продукт вносять до сівби із розрахунку 1,5 ц на гектар.
 7. Горох – потрібно 1 центнер на гектар, КАС вносять в землю до початку посівної кампанії.
 8. Соя – внесення можливе під культивацію або на поверхню до початку сівби. На один гектар треба 1,5 ц.
 9. Цукровий буряк – ранньою весною вносять в грунт 2 ц на 1 гектар та 1,5 ц під час першого та другого підживлення. Останнє роблять, закладаючи у міжряддя під час процедури культивації.
 10. Озимий ріпак – під культивацію беруть 1 ц на гектар, для підживлення навесні – 2 ц на гектар.

Для зберігання карбідно-аміачне добриво потребує резервуарів, створених із вуглецевої сталі з антикорозійним покриттям. Також підійде і багатошаровий еластомер. Резервуар повинен стояти на рівній поверхні, щоб ємність не хиталася. Якщо використовується еластомер, варто уникати гострих предметів.