Уряд України може запровадити санкції щодо імпорту з Росії

На Урядовому порталі в середу, 15 травня 2019 року о 12:23 з’явилась новина про ухвалення рішення Уряду України про застосування спеціального мита на всі товари походженням з Росії, передає Інфоіндустрія.

Попередньо, ще до Пасхи розглядалось питання введення спеціальних санкцій на імпорт окремих сільськогосподарські товари та техніку. У паперах, що з’явились в Міністерствах, не йшлось про добрива чи інші чутливі для сільського господарства товари. Окремо виділялись товари «чутливого» імпорту: паливо, фармацевтика.

Однак, вже в середині травня з’являється рішення Уряду щодо санкцій на імпорт всіх видів товарів, крім «чутливого» імпорту. Постанова може почати діяти з 1 серпня 2019 року.

Наразі нічого щодо ставок (можливо вони будуть диференційними), переліку товарів і кодів та процедури застосування мита невідомо.

В агенстві УНІАН з’явився коментар Степана Кубіва, згідно з яким до переліку увійдуть сільгосппродукція, добрива, техніка, питання є до імпорту фанери, цементу та іншої продукції.

Днями очікується докладний список товарів, але навіть така новина здатна погіршити роботу ринку добрив.

Довідка Інфоіндустрії: з РФ Україна завозила щорічно 1,6-1,9 млн тонн добрив на суму від 500 млн дол. США. З них 44% — NPK добрив (725 тис. тонн в 2018 році), 40% азотних та до 10% фосфорних.

Аналітик ринку добрив Дмитро Гордейчук, коментуючи можливі наслідки, зауважив:

«В Україні не вистачає виробничих потужностей по NPK та фосфорним. При потребі в NPK біля 2 млн тонн, Україна виробляла в кращі часи 450-500 тис. тонн. Наріжною проблемою завжди була сировина, лише один з компонентів з трьох в достатку вироблявся в Україні — азот. Коли вроваджувалась перша хвиля санкцій проти російських товарів та юридичних осіб, в травні 2018 року, ринок NPK скоротився майже вдвічі одразу, та зміг частково відродитись до весни 2019 року. Навіть якщо нові спеціальні мита будуть застосовані лише проти азотних добрив, можна очікувати дзеркальних кроків з боку російського Уряду, де імпорт може бути ще більше обмежений і по іншим товарним позиціям, яких дійсно не вистачає. Тож імпорт з Росії буде компенсований імпортом з інших країн, якщо все ж таки в Уряді знайдуть варіанти».